Näyttelyt 2019/Dog shows 2019

Aika Paikka  Ilmoittautuminen Tuomari
12.1.2019 Kajaani KV 20.11./12.12./17.12.2018 Vytautas Baranauskas
13.1.2019 Lahti RN 13.12.2018 Erika Häkkinen
19.1.2019 Turku KV 9.11./11.12 /14.12.2018 Csaba Pettkó, Unkari
19.1.2019 Ilomantsi RN 27.12.2018/1.1.2019 Markku Kipinä
2.3.2019 Joensuu KV 31.1./7.2 Erika Szokol, Unkari
3.3.2019 Joensuu NORD 31.1./7.2 Åke Cronander, Ruotsi
17.3.2019 Seinäjoki RN 17.1/11.2/18.2  Marianne Holm 
24.3.2019 Turku KV 1.2./21.2./28.2 George Schogol, Georgia
30.3.2019 Lahti KV 31.1/28.2/3.3  Luis Gorjao-Henriques, Portugali
14.4.2019 Vaasa KV 11.2/11.3/18.3  Beata Petkevica, Latvia 
21.4.2019
Imatra NORD 18.3/25.3  Gunnar Nymann, Tanska 
27.4.2019 Kankaanpää RN 26.3 / 2.4. Inge Wilmsen, Belgia
27.4.2019
Outokumpu RN 22.3/7.4  Mervi Raisaari 
28.4.2019 Kiuruvesi RN 31.3  Massimiliano Mannucci, Italia
1.5.2019 Lahti RN 4.4.  Marja-Leena Kurvinen 
4.5.2019 Tampere NORD 28.2. / 1.4. / 7.4. Simone Wachholder, Saksa
5.5.2019 Tampere KV 28.2. / 1.4. / 7.4. Markku Kipinä
11.5.2019 Iisalmi NORD 11.3./12.4. Annukka Paloheimo 
12.5.2019 Helsinki KV 17.3/7.4/14.4  Regina Blessing, Saksa
18.5.2019 Mynämäki KR 17.3./14.4./21.4 Nina Karlsdotter, Ruotsi
18.5.2019 Äänekoski RN 29.4  Marjo Järventölä 
19.5.2019 Rauma KR 26.3/26.4/2.5 Olga Dolejsova, Tsekki
19.5.2019 Seinäjoki RN 16.4/26.4  Ville Meronen 
19.5.2019 Varkaus RN 1.4./19.4  Anita Al-Bachy
25.5.2019 Eura RN 30.4 Irina Poletaeva
25.5.2019 Sodankylä RN 30.4  Hans Almgren, Ruotsi
26.5.2019 Hamina NORD 31.3./28.4. /2.5.(vain netti) Boris Spoljaric, Kroatia 
30.5.2019 Kangasniemi KR 31.3/28.4./5.5.

Adam Ostrowski, Puola

8.6.2019 Espoo E 12.5/19.5 m,p&s: Katerina Cechova, Tanska
mh, v: Kent Olsen, Norja
8.6.2019 Alavus KR 24.4./8.5./13.5 Elisa Koivunen
8.6.2019 Hämeenlinna RN 13.5  Malgorzata Supronowicz, Puola
8.6.2019 Sotkamo RN 13.5  Marianne Holm 
9.6.2019 Rovaniemi KV 15.4/6.5/10.5  Anna Lena Angeria, Ruotsi
15.6.2019 Jämsä KR 24.4/14.5/26.5 Reia Leikola-Walden
16.6.2019 Tampere RN 20.5/27.5  Ville Meronen 
30.6.2019 Raasepori KR 30.4./27.5./3.6. Juta Haranen, Viro
6.7.2019 Tuusula NORD  16.5./3.6./12.6 Eeva Rautala 
6.7.2019 Tuusniemi RN 3.6/10.6  Kurt Nilsson, Ruotsi
7.7.2019 Orivesi KR 4.6/11.6  Janiki Steinbock, Israel
13.7.2019 Mikkeli KR 15.5/7.6/14.6  Kaisa Metteri-Gold
13.7.2019 Oulu NORD 16.5. / 10.6./ 17.6. Oksana Vertinska, Latvia
14.7.2019 Oulu KV 16.5. / 10.6./ 17.6. Ville Meronen 
19.7.2019
20.7.2019
Kalajoki RN
Hyvinkää KR
20.5. / 17.6. / 24.6
17.5./14.6./24.6.
Maija Lehtonen 
Kostadin Shankov, Bulgaria
20.7.2019 Kalajoki KV 20.5. / 17.6. / 24.6 Stavros Argyrou, Cyprus
21.7.2019 Kemi KR 19.6  Kurt Nilsson, Ruotsi
27.7.2019 Espoo KR 26.6. / 4.7 Kari Järvinen 
28.7.2019 Pori KV 23.5/20.6/27.6  Sergio Pizzorno, Uruguay
27.7.2019 Äänekoski RN 2.6/ 23.6/ 30.6. Anca Giura, Romania
3.8.2019 Luumäki RN 8.7.2019  Erika Häkkinen
4.8.2019 Kuopio KV 23.6/8.7 Rony Doedijns, Netherlands
10.8.2019 Nokia RN 22.7  Harry Tast 
10.8.2019 Raisio KR 13.6./8.7./16.7 Kari Salminen
11.8.2019 Kotka KV 15.7./22.7./28.7 Hannele Jokisilta 
17.8.2019 Kouvola KR 15.7/22.7  Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
17.8.2019 Helsinki RN 15.7  Päivi Eerola 
18.8.2019 Heinola KR 15.7/22.7  Helene Björkman, Ruotsi
18.8.2019 Kajaani RN 26.7  Paula Rekiranta 
25.8.2019 Harjavalta RN 21.7/ 28.7 Eva Eriksson, Ruotsi
31.8.2019 Riihimäki NORD 8.7. / 22.7. / 30.7 Oliver Simon, Kroatia
1.9.2019 Riihimäki KV 8.7. / 22.7. / 30.7 Suzana Verstovsek, Kroatia
7.9.2019 Kihniö RN 22.7/5.8/12.8  Pirjo Aaltonen
8.9.2019 Helsinki NORD 2.8./9.8.  m,mh,ps:  Angel Maestro Lafuente, Espanja
v: Kaisa Metteri-Gold
15.9.2019 Porvoo KR 16.7./1.8./6.8 Gunnel Adlercreutz
15.9.2019 Muurame RN 18.8/25.8  Pirjo Aaltonen
21.9.2019  Ylöjärvi RN 25.8. / 1.9 Kimmo Mustonen
22.9.2019 Hyvinkää RN 28.8.  Hans Almgren, Ruotsi
28.9.2019 Eckerö KV 16.7/27.8/3.9  Marie Thorpe, Ireland
5.10.2019 Hämeenlinna RN 3.9/10.9 Maire Tönurist, Viro
6.10.2019 Hämeenlinna RN 3.9/10.9 Kristin Kerem,Viro
27.10.2019 Seinäjoki KV 26.8/26.9/30.9  Petra Högberg, Ruotsi 
9.11.2019  Jyväskylä NORD 1.10/15.10/21.10 Monica Vikner Stafberg
10.11.2019 Jyväskylä KV 1.10/15.10/21.10 Harri Lehkonen
7.12.2019 Helsinki Winner (NORD) 10.10/31.10/11.11 m,p&s: Päivi Takkinen
m&h, v: Ivan Vasiljevic, Serbia
8.12.2019  Voittaja (KV) 10.10/31.10/11.11  m,v: Anne Sume, Viro
p&s, m&h: Anneli Alfthan

 

Näyttelyt Viro 2019

Näyttelyt Liettua  2019

Näyttelyt Latvia 2019

Pentunäyttelyt 2019/ puppy shows 2019

Aika Paikka  Ilmoittautuminen Tuomari
3.2.2019 Helsinki EPN 3.1/10.1  Kaisa Metteri-Gold
23.3.2019 Jyväskylä EPN 28.2.  Maarit Hassinen 
24.3.2019 Jyväskylä EPN 28.2. Jaana Hartus 
13.4.2019 Helsinki EPN 28.3  Olavi Tuovinen 
14.4.2019 Helsinki EPN 28.3 Anita Al-Bachy 
27.4.2019 Hämeenlinna EPN 10.3./1.4.  Erika Häkkinen 
27.4.2019 Kiuruvesi EPN 31.3  Paavo Mattila
9.6.2019 Helsinki EPN 8.5/14.5 Taina Nygård
13.7.2019
Mäntsälä EPN 
31.5/14.6  Marianne Holm 
14.7.2019  Lahti EPN  19.6  Maarit Hassinen 
21.7.2019  Espoo EPN  1.7  Tuire Okkola 
27.7.2018 Kouvola EPN  26.6  Irina Poletaeva
11.8.2019  Hausjärvi EPN  19.7  Virpi Leppälä 
17.8.2018  Helsinki EPN  15.7  Päivi Eerola 
25.8.2019  Helsinki EPN  5.8  Nina Janger 
14.9.2019  Espoo EPN  14.8/21.8  Sanna Vakkilainen
21.9.2019 
Lahti EPN 2.9  Auli Haapiainen-Liikanen 
28.9.2019 
Kotka EPN  6.9  Maija Lehtonen 
29.9.2019  Kotka EPN  6.9  Maarit Hassinen 
5.10.2019  Kajaani EPN  9.9  Marjo Nygård
27.10.2019  Lahti EPN 7.10.  Anneli Pukkila 
23.11.2019  Ypäjä EPN  14.10./ 28.10. Anneli Pukkila
7.12.2019  Helsinki Winner Puppy Show   10.10/31.10/11.11  Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
8.12.2019  Helsinki Voittaja Puppy Show  10.10/31.10/11.11  Erika Häkkinen